Suplement diety MINS & VITAMIN D


MINS VITAMIN D Kompleks minerałów wzbogaconych witaminą D

Suplement diety MINS & VITAMIN D szczególnie polecany jest:
  • osobom, które dużo pracują w biurze np przy komputerze i mają zmniejszoną dzienną ekspozycją na światło słoneczne
  • osobom, które chcąc w aktywny sposób zapobiegać osteoporozie
  • kobietom szczególnie po menopauzie
  • wszystkim, którzy chcą w naturalny sposób uzupełnić poziom minerałów i witaminy D w organizmie
  • wszystkim, którzy chcą w sposób aktywny przez cały rok chronić swoje zdrowie
  • osobom, które prowadzą intensywny i aktywny tryb życia i chcą zachować sprawność fizyczną i psychiczną

Skład:
Jedna tabletka zawiera: Ilość
Witamina D3 (cholekalcyferol) 10 mg
Wapń (węglan wapnia) 600 mg
Magnez (tlenek magnezu) 50 mg
Cynk (tlenek cynku) 7,5 mg
Miedź (tlenek miedzi) 1 mg
Mangan (siarczan manganu) 1,8 mg
Bor 250 mcg

Zalecane dzienne spożycie suplementu i inne uwagi:
  • 1 tabletka dziennie, po posiłku
  • nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia, chociaż w okresie od października do marca wskazane jest czasowe zwiększenie spożycia do dwóch tabletek dziennie
  • kobiety w okresie ciąży i karmienia piersią powinny skonsultować przyjmowanie produktu z lekarzem lub farmaceutą
Nasze ciało nie produkuje minerałów, jednak bez odpowiedniego ich dostarczenia w przyjmowanych pokarmach, życie jest praktycznie niemożliwe.
Niektóre z minerałów są szczególnie zaangażowane w budowę struktur naszego ciała (wapń, fosfor, magnez), co oznacza, że zapotrzebowanie na nie jest wysokie. Inne z pierwiastków są zaangażowane w regulację hormonów, enzymów, oraz wpływ na funkcjonowanie różnych procesów w ludzkim organizmie. Ze względu na ich mniejszą ilość w organizmie nazywane są pierwiastkami śladowymi (cynk, selen, miedź, mangan, bor). Jeśli wszystkie te minerały są dostarczone w odpowiednich ilościach, w organizmie panuje równowaga. Szczególnie ważna jest tutaj również ilość dostarczonej witaminy D, która jest zaangażowana w proces przyswajania wapnia w kościach. A sama synteza witaminy D jest zależna od obecności magnezu w organizmie. Te powiązane ze sobą procesy muszą pozostawać w równowadze, by kości i chrząstki były chronione przed ubytkami, dzięki czemu skutecznie i trwale zapobiegamy osteoporozie. Zakładając jednak, że dieta nie zawsze bogata jest we wszystkie składniki potrzebne do utrzymania tej równowagi w odpowiednich ilościach, w chwilach szczególnego obciążenia układu kostnego, wzmożonej aktywności fizycznej, okresu menopauzy, czy zmniejszonej ekspozycji na światło słoneczne (dzięki któremu organizm sytetyzuje witaminę D), warto rozpatrzeć możliwość suplementacji.
MINS & VITAMIN D zapobiega deficytom minerałów oraz witaminy D. Uzupełnia niedobory wapnia, magnezu, cynku i witaminy D, a także dostarcza organizmowi pierwiastki śladowe: mangan, miedź i bor, które wzmacniają masę międzykomórkową chrząstek.

Zaufanie i odpowiedzialność

Avita International® została zbudowana na zasadach uczciwej współpracy oraz wzajemnego szacunku, zaufania i odpowiedzialności pomiędzy firmą, jej partnerami biznesowymi i klientami.

więcej

Jakość produktów

Nasze produkty spełniają najsurowsze kryteria i wymagania dotyczące jakości, składu i bezpieczeństwa. Uzyskały szereg renomowanych certyfikatów od niezależnych amerykańskich i europejskich instytucji.

więcej

Prosty system marketingu

Koncepcja systemu marketingu oferuje wszystkim zainteresowanym ogromne możliwości działania. Jest prosta, skuteczna i zaprojektowana w taki sposób, by pomóc w rozpoczęciu współpracy i rozwoju stabilnego biznesu.

więcej

Edukacja, opieka i wsparcie

Wiemy, że nowoczesna i efektywna edukacja jest podstawą pomyślnego rozwoju każdej firmy. Dlatego oferujemy partnerom Avita International® nasz własny system szkoleń, programy edukacyjne oraz wsparcie.

więcej